ام دی اف پاک چوب چطوره

پاک چوب سال هاست در بازار ام دی اف به ارائه محصول مشغول است. اما سوال اصلی درباره کیفیت محصولاتی است که این برند به بازارها ارائه می‌کند. اگر شما هم می‌پرسید ام دی اف پاک چوب چه کیفیتی دارد؟ با ما در بررسی تخصصی ‌ام دی اف پاک چوب همراه باشید.

بررسی تخصصی ‌ام دی اف پاک چوب

رنگ واقعی چوب‌ ام دی اف، قهوه‌ای تیره یا برنزی است. اما این بدان معنی نیست که شما محدودیتی در انتخاب طرح و رنگ‌ ام دی اف دارید. یکی از مهم‌ترین و خاص‌ترین ویژگی‌های‌ ام دی اف پاک چوب، تنوع بالا در رنگ‌ها و طرح‌های این محصولات است. اما برای انتخاب رنگ ‌ام دی اف بهتر است به موارد متعددی همانند نور، رنگ بندی، مد و… دقت کافی داشته باشید.

بسیاری معتقدند تخته سه لا، ملامین و چوب سه رقیب اصلی ‌ام دی اف به شمار می‌روند. یکی از مهم‌ترین مزایایی که ‌ام دی اف‌ها نسبت به سه رقیب خود دارند، مقرون به صرفه بودن این محصولات است. روند تولید ساده‌تر این محصولات موجب شده هزینه تمام شده کمتری داشته باشند.

از سوی دیگر ام دی اف‌ها اگر توسط یک برند معتبر و با کیفیت بالا تولید شوند، به سادگی می‌توانند تا سال‌های سال سالم و زیبا باقی بمانند. البته در صورتی که مراقبت‌های جزئی و کوچکی را انجام دهید؛ می‌توان انتظار داشت شفافیت و لایه روی ‌ام دی اف نیز سلامت خود را حفظ کند. 

بررسی تخصصی ‌ام دی اف پاک چوب

نوسانات دما و رطوبت روی محصولات چوبی، تاثیر به سزایی دارند. چوب طبیعی اگر در معرض نوسانات دما و رطوبت قرار بگیرد، تغییر شکل داده و تاب بر می‌دارد. اما ام دی اف‌ها در معرض نوسانات دما و رطوبت منبسط و منقبض می‌شود؛ اما نکته مهم این است که تاب بر نمی‌دارد.

چوب اصل درون خود دارای هسته‌ها و گره‌های بسیاری دارد. همین موضوع برشکاری و اره کردن این محصول را با مشکلات بسیاری مواجه می‌کند. ام دی اف‌ها فاقد هر گونه گره یا هسته هستند، از این رو بدون اینکه متلاشی شده یا ترک بردارند، می‌توان آن‌ها را برش داد. همچنین برش دادن لبه‌های‌ام دی اف به دلیل انعطاف پذیری بالای آن بسیار ساده‌تر از چوب‌های دیگر است.

استحکام ام دی اف پاک چوب

ام دی اف به دلیل نداشتن گره یا هسته از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. همین موضوع موجب شده طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی را بتوان روی آن ایجاد کرد. از سوی دیگر با وجود انعطاف بالا دیگر نیازی نیست به دنبال یک محصول خاص برای سبک خود باشید. ام دی اف‌های پاک چوب ارزان‌تر از چوب اصل هستند. اما این بدان معنی نیست که فاقد استحکام هستند. استحکام ‌ام دی اف‌ها به تولید کننده‌ها و تراکمی که برای آن‌ها در نظر می‌گیرند بستگی دارند. درست است که به طور کلی استحکام ‌ام دی اف از چوب کمتر است؛ اما با کمی مراقبت می‌توان انتظار داشت‌ ام دی اف سالهای سال سالم بماند.

ام دی اف‌های معمولی مقاومت کمی در برابر خراش و آسیب دارند. به طوری که به سادگی نمی‌توان آن‌ها را ترمیم کرد. اگر یک جسم نوک تیز روی این محصولات بیفتد، به سادگی خراش برداشته و از بین می‌رود. اما نگران نباشید بسیاری ازام دی اف‌ها این مشکل را ندارند. راه حل‌های متفاوتی برای این موضوع ارائه شده است. بسیاری از شرکت‌ها از چسب‌های قوی برای بهبود این مشکل استفاده می‌کنند. ام دی اف‌های پاک چوب از جمله ‌ام دی اف‌هایی هستند که از لایه‌های ملامینی و پلاستیکی برای بهبود این مشکل استفاده می‌کنند. 

استحکام ام دی اف پاک چوب

ملامین و پلاستیک دو انتخاب عالی برای حل این مشکل هستند. چرا که نیاز به ضخامت زیادی ندارند. از این رو برش و اره کردن ‌ام دی اف را با مشکل مواجه نمی‌کنند. وزن آن‌ها چندان زیاد نیست. از این رو نصب آن‌ها ساده خواهد بود. ملامین و پلاستیک برخی ویژگی‌های منفی دیگر ام دی اف همچون مواد خطرناکی که درون این محصول هستند را کنترل می‌کنند. برخی‌ ام دی اف‌ها دارای روکش‌های خاصی هستند که آن‌ها را متفاوت می‌کند. از جمله این‌ ام دی اف‌ها می‌توان به ‌ام دی اف‌هایی با علامت آبی یا قرمز اشاره کرد. این ‌ام دی اف‌ها ضد حریق هستند. برخی نیز دارای علامت سبز هستند. این علامت سبز نشانگر مقاومت بالاتر ام دی اف در برابر رطوبت است.

نوع چسب به کار رفته در ام دی اف‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به طوری که می‌توان گفت فرق میان‌ ام دی اف ارزان و گران قیمت را مشخص می‌کند. البته قیمت ‌ام دی اف به عوامل متعددی بستگی دارد؛ اما یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت این محصول، نوع چسب به کار رفته در آن است. ام دی اف‌ها هرچه ضخیم‌تر و متراکم‌تر باشند، گران‌تر و به طبع با کیفیت‌تر هستند. اما در بسیاری از موارد لازم نیست هزینه زیادی روی دست خود بگذارید. کافی است محصولی داشته باشید که تناسب میان قیمت و کیفیت در آن حفظ شده باشد. این همان کاری است که ‌ام دی اف پاک چوب برای شما انجام می‌دهد.

پاک چوب یکی از برندهای ارائه دهنده‌ ام دی اف است که به ارائه محصولات متنوع و با کیفیت شهرت دارد. قیمت ام دی اف پاک چوب و هایگلاس پاک چوب مناسب و مقرون به صرفه است. این برند سال هاست در دنیای چوب و ام دی اف فعالیت می‌کند. با وجود کیفیت بالا و قیمت مناسب با اطمینان خاطر محصولات این برند را خریداری کنید. در این مقاله به بررسی تخصصی ‌ام دی اف پاک چوب و مزایایی که این محصول نسبت به سایر محصولات دارد پرداختیم. اگر شما هم مشتاق دریافت این محصولات هستید، با کارشناسان ما در پارت تجارت در ارتباط باشید.

افزودن دیدگاه